Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Казарнянська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04365282) був реорганізований і увійшов до складу Суботцівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка с. Казарня

На мальовничих берегах притоки річки Аджамки по обидві сторони балки Головківки і розташувалося село Казарня. По переказам старожилів назва села пішла від того, що раніше стояли військові казарми. В офіційних джерелах, тобто архівних документах, сказано: час виникнення поселення в половині  XVIII  століття в 1785 році в Херсонській губернії Олександрійського повіту Козарнської дачі, Козарнської волості с.Козарна в якій налічувалося 107 дворів, і проживало 430 чоловіків і 370 жінок.

Топографія і зовнішній вигляд поселення був такий розташовано по обидві сторони балки Головківки (притока річки Аджамки), води достатньо: 3 ставки, 24 колодязі, торгові заклади – 2, промислові заклади – 16, церкви – 1, школи – 1, волостні управління – 1, запасні магазини – 3, приватні жилі споруди: будинки – 14, хати – 203, холодні жилі споруди – 386.

В літописі згадується у 1800-86 роках населення Казарнянської волості складалося 3921 чоловік із загальною кількістю господарств 741.
За даними земських повітових книг 1894-1916 роках в центрі села були панські маєтки з розкішними садами і парками. Недалеко була збудована Миколаївська церква с.Казарня Олександрійського повіту Херсонської єпархії Херсонської духовної консисторії в якій велися метричні книги: народжень, шлюбів і смертей.

Після подій 1904 року в яких селяни виступали проти поміщиків та Жовтневої революції 1918 року в селі була встановлена Радянська влада.

14 вересня 1925 року в с.Казарня було встановлено машино-тракторний парк та товариство «Червоний середняк» - товариство проводить обробіток землі із використанням трактора.

В 1928 році створено товариство спільного обробітку землі (ТСОЗ) «Червоний хлібороб», який потім реорганізували в колгоспи «ОСО № 1» та «Переможець».

В 1941 році на захист рідної Вітчизни піднялися воїни села Казарні. Немало їх загинуло в боях. За період фашистської окупації на території села діяла підпільно-диверсійна група на чолі з В.П.Пономаренком. 140 воїнів не повернулося з війни. 5 січня 1944 року с.Квзарня було звільнено. В 1956 році воїнам-визволителям встановлений скульптурний пам’ятник.

В 1945 році розпочала свою діяльність Казарнянська сільська рада до складу якої увійшли села Казарня, Нововодяне, Барвінівка, Глибока Балка, Милова Балка та Новополяна. Вона була розташована в центрі села Казарня в хатинці де раніше розміщувався панський маєток. З одного боку була сільська рада, а з іншого сільський клуб. На території сільської ради діяли чотири колгоспи. В 1972 році колгоспи об’єдналися в один колгосп «Союз». В 1965-1975 роках були побудовані нова школа, сільська рада, бібліотека, будинок культури, їдальня, баня, тракторна бригада, гаражі, майстерня, млин, контора колгоспу, молочно-товарні ферми, пекарня, хліб якої знала вся Кіровоградська область.

17 грудня 1992 року колгосп «Союз» реорганізували і створили акціонерне товариство «Мрія». В 1995-96 роках землі АТ «Мрія» були розпайовані між членами товариства, земельні сертифікати розміром 4,46 га отримали 726 осіб. В даний час землі передані в оренду ТОВ «Агродар Україна» та ТОВ «Агродар Україна плюс».

На даний час на території сільської ради є Казарнянська загальноосвітня школа І-ІІ ст., дитячий дошкільний заклад «Ромашка», два будинки культури Казарнянський та Глибокобалківський, бібліотека, магазини, відділення зв’язку, церква св.Миколая Чудотворця.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *